AUSTRIA HINTERTUX

Opis ośrodka

Lodowiec HINTERTUXER to jedyny całoroczny teren narciarski w Austrii. Fantastycznie naśnieżone stoki na wysokości 3250m oferują niesamowitą radość z jazdy, oraz niezapomniane wrażenia.

Pasjonaci białego szaleństwa znajdą na lodowcu Hintertuxer , ponad 86 kilometrów tras wszystkich stopni trudności. Wielbiciele głębokiego śniegu mogą korzystać z bajecznych zjazdów freeride.  Dla freestajlowców i snowborderów TUX oferuje jazdę freestyle w Betterpark Hintertux na wysokości 3.200 m.  HIntertux został wyróżniony przez Skiresort.de w 2011 roku jako najlepszy lodowcowy teren narciarski na świecie.

Od początku grudnia do połowy kwietnia obowiązuje jeden wspólny karnet na połączone tereny narciarskie: Lodowiec Hintertuxer, Eggalm, Rastkogel, Finkenberg, Penken/Mayrhofen i Ahorn. Połaczony teren nazywa się  Zillertal 3000. Na jednym karnecie mamy do dyspozycji 196 kilometrów tras, 65 najnowocześniejszych wyciągów i wspólny obszar stoków o powierzchni 605 hektarów!

W czasie naszych wyjazdów na lodowiec nocujemy w domach wakacyjnych, zlokalizowanych w Finkenbergu, Mayerhofen i Zell am Zillertal.

Opis ośrodka

Ośrodek narciarski Zillertal Arena otoczony jest czterema górami – z miejscowościami Zell am Ziller, Gerlos, Wald-Königsleiten oraz Krimml/Hochkrimml Obejmuje teren od Tiroler Zillertal do Salzburger Pinzgau.

143 km tras narciarskich w dwóch austriackich landach a także 52 kolejki linowe i wyciągi oczekuje na narciarzy i snowboardzistów. Czy jesteś początkujący czy też masz sportowe ambicje – Zillertal Arena oferuje wszystko to, czego potrzebujesz. 

Dla sportowców rozstawiany jest slalom gigant z pomiarem czasu. W Zillertal Arena znajdziemy parki śnieżne, trasy SkiMovie i stacje Photopoint oraz darmowe hotspoty z dostępem do internetu na terenie całego ośrodka narciarskiego. . Doskonałe warunki gwarantują trasy narciarskie na wysokości od 580 do 2500 m n.p.m.

Z ośrodka jest łatwy i szybki dostęp do wszystkich terenów narciarskich Zillertal 3000, w tym Mayerhoffem i Hintertuxer Gletscher.

Korzystając z uroków tego wspaniałego ośrodka nocujemy w domach wakacyjnych położonych w Zell am Zillertal i w okolicy.

Opis ośrodka

Dzięki połączeniu terenów narciarskich Wildschönau i Alpachtal kolejką gondolową, na jednym karnecie mamy możliwość szusowania po 109 km tras zjazdowych wraz z trasami do skialpinizmu,. Karnet obejmuje tereny narciarskie Markbachjoch / Lanerköpfl, Oberau, Schatzberg oraz Kramsach Reither Kogel i Wiedersberger Horn.

Na narciarzy i snowbordzistów czeka 46 wyciągów na wysokości od 830 do 2025 metrów. W ośrodku występują różnorodne poziomy trudności tras, od najłatwieszych dla początkujących, po czarne trasy dla bardzo wymagających narciarzy.

Dla rodzin i entuzjastów łagodnych i średnio trudnych stoków odpowiednie będą trasy na górze Schatzberg i Reither Kogel. Nieco bardziej doświadczonych narciarzy przyciągają trasy przy Reither Kogel z ogromną trasą zjazdową. Ambitnych amatorów sportów zimowych zainteresują z pewnością stoki na Markbachjoch i Lanerköpfl, które gwarantują również możliwość jazdy w głębokim śniegu oraz trasy do freeride’u na długości 16 km.

Bezpłatny skibus dla narciarzy dowiezie Państwa wygodnie do terenów narciarskich. Na miłośników snowboardu czekają: snowpark „Wiedersberger Horn” i funpark przy Schatzberg, oraz „Race ‚n’ Boarder Arena” w Niederau.

To właśnie w Niederau, przy górnej stacji gondoli Markbachjochbahn, zlokalizowany jest Alpengasthof Panorama, w którym zatrzymujemy się odwiedzając ten przepiękny region.

 

Opis ośrodka

Les Trois Vallees to największy region narciarski na świecie. Obejmuje obszar 528 hektarów i 600 km tras . Na narciarzy czeka ponad 300 wyciagówna wysokościach od 1100m do 3230m.

Trzy doliny to: Vallée de Saint Bon, Vallée des Allues oraz Vallée de Belleville w Tarentaise , a także dwa lodowce Péclet i Chavière.

Najwyżej położony teren narciarski ośrodka to Val Thorens i właśnie tam jeździmy najczęściej. Nocując w miejscowości Orelle, możemy w łatwy sposób dostać się gondolką do centrum tego wspaniałego terenu narciarskiego położonego na wysokości 2000m. W ośodku do dyspozycji narciarz są zróżnicowane trasy, od najłatwiejszych oślich łączek po trasy dla ekspertów.