szkoła narciarska

Sportnet-Ski

Wyjazdy Narciarskie Szkoła Narciarska

narciarz

Szkoła narciarska SPORTNET-SKI powstała w wyniku dużego zapotrzebowania na tego typu działalność rekreacyjno-sportową. Dlaczego właśnie my? Ponieważ posiadamy kwalifikacje, wygodne zaplecze logistyczne, jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów. Wiemy, że czas spędzony na nartach, ale również w trakcie zażywania innych form ruchu procentuje dobrą kondycją fizyczną, lepszym samopoczuciem. Zapewnimy Wam najmilsze wspomnienia z zimowych wyjazdów i pomożemy sprawić, że słowo "narty"" będzie Wam się kojarzyło wyłącznie ze słowem "frajda".

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi planami na sezon zimowy 2013/14 oraz do przyłączenia się do nas. Gwarantujemy dobrą zabawę z korzyścią dla Waszego zdrowia.

Wyjazdy

Last Minute

Wyjazdy Narciarskie Szkoła Narciarska

lastmniute

Bad Kleinkirchheim

SKIPAS i SZKOLENIE W CENIE!!!

Termin:

 • 22.03.14-01.04.14

Cena: 2399pln

Cena zawiera:

 • 7 noclegów
 • skipas 6 dni
 • szkolenie-polski instruktor 6dni x 4h
 • transport Polska-Austria-Polska*
 • skibus - dojazdy do wyciągów
 • sauna
Dopłaty:
 • ubezpieczenie NW 35pln
*transport z Krakowa i Katowic LUX GALAXY 7 os
inne miasta cena do uzgodnienia

fis

Dekalog FIS

Wyjazdy Narciarskie Szkoła Narciarska

Każdy narciarz na stoku musi przestrzegać specjalnego kodeksu. Nie wolno wjechać na innego narciarza z tyłu lub z boku, a tym bardziej w grupę ćwiczących. Poniżej przedstawiamy DEKALOG REGUŁ MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI NARCIARSKIEJ FIS:

 1. Wzgląd na inne osoby

 2. Każdy narciarz powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa ani szkody dla innej osoby.
 3. Panowanie nad szybkością i sposobem jazdy

 4. Narciarz powinien zjeżdżać z szybkością stosowną do swoich umiejętności oraz rodzaju i stanu trasy i warunków atmosferycznych.
 5. Wybór kierunku jazdy

 6. Narciarz zjeżdżając z góry, dysponując większą możliwością wyboru trasy zjazdu musi ustalić taki tor jazdy, aby nie zagrażać narciarzowi przed nim jadącemu.
 7. Wyprzedzanie

 8. Wyprzedzać można zarówno po stronie dostokowej jak i odstokowej, po stronie lewej lub prawej, lecz w takiej odległości, która nie ograniczy wyprzedzanemu swobody.
 9. Przejazd przez skrzyżowanie tras narciarskich

 10. Narciarz zaczynając zjazd na trasie lub pólku narciarskim powinien sprawdzić patrząc w górę, w dół, czy nie sprowokuje tym niebezpieczeństwa dla siebie i dla innych. Identyczne postępowanie obowiązuje po każdym, nawet chwilowym zatrzymaniu się na trasie lub stoku.
 11. Zatrzymanie się

 12. Należy unikać zatrzymania się na trasie zjazdu, zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku narciarz winien usunąć się z toru jazdy możliwie jak najszybciej.
 13. Podejście

 14. Narciarz powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności powinien w zejść zupełnie z trasy. Takie samo zachowanie obowiązuje narciarzy, którzy pieszo schodzą w dół.
 15. Przestrzeganie znaków narciarskich

 16. Każdy narciarz winien stosować się do znaków narciarskich ustawionych na trasach.
 17. Wypadki

 18. W razie wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu winien poszkodowanemu spieszyć z pomocą.
 19. Stwierdzenie tożsamości

 20. Każdy, obojętnie czy sprawca wypadku, poszkodowany, czy też świadek muszą w razie wypadku podać swoje dane osobowe.